White foreground

Śmieciarka Volvo FE CNG 6×2 MEDIUM, z zabudową GEESINK GPM IV 21H25 z zasypem typu GCB1000

7 maja 2020 roku w siedzibie Volvo Truck Center przekazano śmieciarkę na podwoziu Volvo FE CNG 6×2.

Pojazd wyposażony jest w silnik 9 litrowy zasilany gazem CNG o mocy 320 KM spełniający normę emisji spalin EURO 6, który nie wymaga aktywnego układu oczyszczania spalin, takiego jak filtr cząstek stałych (DPF) lub Selektywna Redukcja Katalityczna (SCR).

Volvo FE CNG może również wykorzystywać nawet 100-procentowy biometan – odnawialny gaz ziemny wytwarzany z biogazu lub gazu wysypiskowego, który został ulepszony do poziomu jakości gazu ziemnego.

Podwozie wyposażone jest w automatyczną skrzynię biegów oraz elektrohydraulicznie skrętną oś wleczoną; rozwiązania te zapewniają, większą zwrotność pojazdu i zmniejszenie zużycia opon oraz wysoką wydajność pojazdu, dzięki doskonałym właściwościom jezdnym przy ruszaniu z miejsca i płynnej zmianie przełożeń pokrywających cały zakres prędkości – co przekłada się na korzystną ekonomikę paliwową. Kabina dzienna posiada dodatkową szybę dolną w drzwiach pasażera poprawiającą widoczność i komfort pracy obsługi.

Pojazd opracowany specjalnie z myślą o użytkowaniu na obszarach miejskich, w zastosowaniach takich jak wywóz odpadów

Śmieciarkę wyposażono w zabudowę zabudową GEESINK GPM IV 21H25 z zasypem typu GCB1000. Skrzynia ładunkowa ma pojemność 21m3. Jej ściany boczne są o gładkiej powierzchni i wykonane są jednego arkusza stali. Konstrukcja ze stali wysokogatunkowej SSAB jest odporna na odkształcenia i spawana spoiną ciągłą.

Podczas opróżniania skrzyni ładunkowej ściana wypychająca wysuwa się poza obrys skrzyni umożliwiając całkowity wyładunek odpadów, a podwyższona ścianka czołowa zapobiega wyciekom płynów i zanieczyszczeń. Skrzynia ładunkowa  jest uszczelniona co umożliwia transport odpadów bio. Dodatkowo śmieciarkę wyposażono w układ hydrauliczny Smartpack® zapewniający oszczędność paliwa.

Odwłok wyposażony jest w unikalny, opatentowany, jarzmowy mechanizm prasy Geesink pozwalający na zagęszczenie dużych ilości odpadów w jednym cyklu co oznacza rzadsze niż w konkurencyjnych produktach uruchamianie prasy a tym samym mniejsze zużycie paliwa. Konstrukcja odwłoka idealna jest do zbiórki ciężkich odpadów wielkogabarytowych dzięki bardzo dużej objętości wanny zasypowej wykonanej ze stali trudnościeralnej HARDOX. System jarzmowy gwarantuje bardzo dużą siłę zgniotu a tym samym większą ilość odebranych odpadów podczas każdego kursu śmieciarki. Dzięki zastosowanemu systemowi jarzmowemu znacznie spada zużycie i ścieranie się wanny zasypowej oraz ścian bocznych w odwłoku Urządzenie zasypowe GCB1000 wyposażono w asystenta podnoszenia pojemników. Po założeniu na grzebień pojemnika z prawej strony zaczyna się cykl podnoszenia grzebienia z pojemnikami co pozwala na skrócenie czasu opróżniania pojemników przez operatora

Polecane wpisy

Zabudowa Geesink GPM IV dla Urbis Gniezno

1 września do naszego Klienta, firmy Urbis Gniezno, wyjechała jednokomorowa śmieciarka GPM IV z...

Czytaj więcej

Zbiórka dla WOŚP zakończona! Sprawdź, ile zebraliśmy!

29, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! Tegoroczna zbiórka była inna od...

Czytaj więcej

Geesink GPM IV GCB – nowy wymiar transportu odpadów...

Grupa Wanicki, jako autoryzowany dealer marki Geesinknorba, zajmuje się sprzedażą nowoczesnych urządzeń stworzonych z...

Czytaj więcej

Grupa Wanicki gra wspólnie z WOŚP!

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 31 stycznia! W tym roku...

Czytaj więcej

Geesinknorba Group zaprasza!

LI-ON Power Pro to system oparty na akumulatorach litowo-jonowych, niezależny od podwozia. Łączy się...

Czytaj więcej

Śmieciarka Volvo FE CNG 6×2 MEDIUM, z zabudową GEESINK...

7 maja 2020 roku w siedzibie Volvo Truck Center przekazano śmieciarkę na podwoziu Volvo...

Czytaj więcej

Śmieciarka DAF CF FA 300 4X2 z zabudową Norba...

14 kwietnia 2020 roku w Zamościu w siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przekazano śmieciarkę Norba...

Czytaj więcej